Przeliczanie walut

Dzięki Paylike możesz rozliczać klientów w niemal każdej walucie obsługiwanej przez Visa i Mastercard. Automatycznie dokonamy przewalutowania na wybraną przez Ciebie walutę.

Przeliczanie walut to złożony proces biznesowy, który banki reklamują jako „darmowe przewalutowanie”, zarabiając jednocześnie 5–10% poprzez narzucenie odpowiednio wysokiego kursu.

Kiedy sprawdzasz kurs walut, widzisz tak zwany „średni kurs rynkowy”, który przedstawia średni kurs zakupu i sprzedaży z danego dnia. Zmienia się on oczywiście w ciągu dnia i gdy dokonujemy przewalutowania, nie wiemy dokładnie jaki będzie dokładny kurs.

W związku z tym, uprościliśmy dla Was ten proces, dokonując przewalutowania po kursie 2% wyższym od średniego kursu rynkowego, oferując uczciwy kurs wymiany z natychmiastowym podaniem kosztów transakcji.

Wielokrotnie dowiedziono, że rozliczanie klientów w ich lokalnej walucie zwiększa wskaźnik konwersji, lecz nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie. Możesz wybrać, czy chcesz obciążać klientów w Twojej walucie i uniknąć przewalutowania. Miej jednak na uwadze, że:

  1. Twój współczynnik konwersji może spaść
  2. Klient (najprawdopodobniej) zostanie obciążony przez jego własny bank wyższą kwotą zakupu, niż przy zastosowaniu przewalutowania z Paylike.