3-D Secure

3-D Secure jest to protokół używany do zwiększenia bezpieczeństwa transakcji internetowych wykonywanych kartami Visa i Mastercard pod nazwami „Visa Secure” i „Mastercard ID Check”.

Większość osób kupujących przez internet miała już styczność z 3-D Secure. Dla większość sprzedawców zainwestowanie w dodatkową metodę autoryzacji swoich klientów jest opłacalne, ponieważ nie tylko zyskują dodatkową ochronę, ale również 3-D Secure zapewnia możliwość uniknięcia odpowiedzialności finansowej w przypadku oszustwa.

Przykład implementacji 3-D Secure

Na powyższym materiale wideo można zobaczyć autoryzację prawdziwej transakcji Visa Secure przez użytkownika z Danii na duńskiej witrynie eCommerce. Należy zauważyć, że to bank wydający kartę, decyduje, jak weryfikacja 3-D Secure zostanie zaimplementowana. Paylike jedynie pokazuje implementację wykonaną przez bank w trybie iframe. W takim przypadku to również bank, który wydał kartę, wykorzystuje wiadomości tekstowe ze specjalnym kodem autoryzacyjnym.

FAQ

Ile wynosi opłata za transakcję z 3-D Secure?

Transakcje wykorzystujące 3-D Secure nie są objęte dodatkową opłatą. Podczas tworzenia nowego konta Paylike, 3-D Secure jest automatycznie aktywowane. Jeśli z jakiegoś powodu chcesz wyłączyć tę funkcję, prosimy o kontakt z nami.

Jak mogę zaimplementować 3-D Secure w Paylike?

Jeśli korzystasz z naszego okna do dokonywania transakcji, 3-D Secure jest już zaimplementowane. Zapoznaj się z poniższym przykładem, by dowiedzieć się jak to wygląda.

Jeśli korzystasz z własnej konfiguracji, musisz samemu zintegrować 3-D Secure w procesie dokonywania płatności. Dokumentację możesz przeczytać tutaj (https://github.com/paylike/sdk/blob/master/3dsecure/index.md)

Jak działa przesunięcie odpowiedzialności z 3-D Secure?

Dla większości sprzedawców wystawca karty będzie odpowiedzialny w przypadku oszustwa, jeśli transakcja zostanie zweryfikowana przez 3-D Secure.

Mogą zdarzyć się wyjątki od tej reguły dla tak zwanych „prób 3-D Secure”, transakcji transgranicznych, bitcoinów, kart przedpłaconych, itp. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaka ochrona obejmuje Twoją działalność, prosimy o kontakt z Twoim przedstawicielem Paylike.